fbpx

Fotocoaching na utw

spotkania samopoznawcze i rozwojowe

Na przestrzeni kwietnia i maja słuchacze chrzanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję wysłuchać mojego wykładu na temat fotografii w rozwoju osobistym. Ucieszył mnie niezmiernie fakt, że zainteresowani seniorzy wykazali chęć wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych.

Ustaliliśmy cykl czterech spotkań przed zakończeniem roku akademickiego. To był wspaniały czas, a seniorzy mimo nieznanej im dziedziny i zaskakujących dla nich zadań, wykazali się dużym zaangażowaniem i gorącymi dyskusjami.

As featured on:

ZA NAMI CYKL CZTERECH SPOTKAŃ ROZWOJOWYCH dla UTW.

Spotkanie pierwsze

Na pierwszych zajęciach wywiązała się między nami piękna dyskusja o uważności, umiejętnościach pomocnych w dzisiejszych czasach, o intuicji, o podświadomości, używaniu czucia w poznawaniu siebie i innych, o poszerzaniu świadomości i byciu otwartym na otaczający nas świat w czułym zatrzymaniu. Pracowaliśmy z kartami coachingowymi AHA tworząc wspólne historie łączące nasze indywidualne doświadczenia.

Spotkanie drugie

Na drugich zajęciach seniorzy przyglądali się swoim portretom, które miały być kwintesencją ich samych. Było dla nich wielkim wyzwaniem opisanie siebie na ich podstawie. Wychodzili tym poza swoją strefę komfortu pozwalając sobie na nazwanie siebie niezwykle wartościowymi istotami – dostrzegając swoją wrażliwość, ciepło, opiekuńczość, miłość do świata i wiele innych cech. Dodatkowo poszerzyliśmy ten opis o czucia reszty osób z grupy, dzięki czemu każdy student dostał głęboki obraz siebie – z własnego serca oraz serc swoich kolegów. Były momenty zaskoczenia i zachwytu.

Spotkanie trzecie

Na trzecich zajęciach seniorzy jeszcze raz stworzyli strumień świadomości na podstawie swoich portretów – tym razem pozwalając sobie na to by słowa płynęły spontanicznie, szeroko i całkiem swobodnie. Na podstawie tego strumienia każdy uczestnik stworzył fotowiersz – manifest samego siebie. To był kolejny przełomowy moment. Wiele osób przekroczyło własne ograniczenia i blokady pisząc po raz pierwszy tak osobisty wiersz. Każdy wykonał zadanie i każdy mógł doświadczyć własnej sprawczości i kreatywności.
Utwory były niezwykle piękne, niektóre głębokie i obszerne, inne cudowne i kwintesencjonalne w swej prostocie. Jedne opowiadały o nich samych, ich drodze, pasjach i wartościach, inne pokazywały aktualne momenty ich życia, czasami lekkie i pełne radości, innym razem osadzone w bólu lub rozmyślaniach nad sensem życia.

Spotkanie czwarte

Na ostatnich zajęciach seniorzy tworzyli przekaz wizualny. Zostali oni podzieleni na grupy i ćwiczyli zarówno prezentację swoich poglądów na forum, jak i aktywne słuchanie siebie nawzajem oraz wspólne podejmowanie decyzji, aby stworzyć spójny przekaz. Do dyspozycji mieli przyniesione przez siebie przedmioty oraz wspólnie wybrane karty coachingowe. Odpowiadali na pytania jaka ludzkość była kiedyś, co dzieje się z ludzkością obecnie oraz jakiej pragną przyszłości.

ZAJĘCIA / WYKŁADY / WARSZTATY

Jeśli szukasz nieszablonowego nauczyciela, który uczy spoglądać w głąb siebie i poprowadzi piękne zajęcia dla seniorów, młodzieży, dzieci lub kobiet na drodze rozwoju – zapraszam do kontaktu

Scroll to Top