fbpx

CZEŚĆ!

Jestem niezmiernie wdzięczna, że mogę Ci towarzyszyć w tej podróży…

Twoje cele w procesie W POSZUKIWANIU BOGINI

ZACZNIJMY PROCES

KROK 1

FORMULARZ POZNANIA

Dziękuję Ci za zaangażowanie i odpowiedzenie z sercem na moje pytania. Wszystko po to bym mogła Cię lepiej poznać. Dziękuję za twoją szczerość i otwartość <3

Napisz w kilku zdaniach w jakim momencie życia jesteś?

Mam wrażenie, że w kilku na raz...z jednej strony to moment pójścia za głosem serca, odwagi, by w końcu założyć działalność i nieść "światu" to, co najbardziej czuję w środku. Czuję, że to zwieńczenie długiej drogi pełnej wyzwań, podczas której poznawałam prawdziwą siebie, otwierałam na własną wrażliwość i twórczość... czuję, że to nowy początek, tych działań, że tworzę Ciałoterapię już świadoma siebie. Jest ekscytacja i duży spokój, że jestem we właściwym miejscu. Z drugiej strony, to dla mnie przełomowy moment w życiu, dla mojej kobiecości i emocji. Pół roku temu straciłam dziecko, przez kilka miesięcy chorowałam, zakończyłam toksyczny związek. Był to czas trudnych emocji, bólu, poczucia straty, ale jednocześnie nigdy wcześniej nie czułam, że tak mocno stoję po swojej stronie w miłości i szacunku do siebie, że mam w sobie taką siłę.

Z czego jesteś naprawdę dumna?

Najbardziej jestem dumna z tego, że zawsze słuchałam głosu serca, mimo krytyki z zewnątrz nigdy siebie nie "zdradziłam". Już jako nastolatka podjęłam decyzję, że pragnę, by to co robię mogło choć trochę otwierać innym serca. Oddałam się licznym pasjom i bardzo konsekwentnie je w sobie pielęgnowałam. Jestem też dumna ze swojej wrażliwości, z tego, że mocniej czuję niż myślę i analizuję. Słucham swojej intuicji i pozwalam się jej prowadzić.

Co chciałabyś ulepszyć w swoim życiu?

Hmmm... lubię to co jest i zwykle na tym się skupiam. Może chciałabym czasem czuć w sobie więcej sprawczości i zadaniowości. Poczuć większą stabilność zawodową i finansową.

Co najbardziej w sobie lubisz?

Ciepło, szczery uśmiech, spontaniczność, dużą wrażliwość, delikatność, optymizm (nawet ten niepoprawny), miłość do życia, pasje, konsekwencje, szacunek do siebie, mądrość, kreatywność.

Czy jest w Tobie coś za czym nie przepadasz?

Jestem introwertykiem, bywam nieśmiała i czasem czuję dyskomfort wśród wielu osób. Są chwile, gdy chciałabym być bardziej "otwarta", towarzyska i wygadana. Nie lubię też tego, że przez wysoką empatię często zapominam o swoich potrzebach, stawiam na pierwszym miejscy innych, przez co potem chodzę sfrustrowana. Bardzo szybko się przebodźcowuję. Nie przepadam za tym, bo muszę dokładnie planować ilość spotkań lub ich miejsce i obecne tam osoby, by nie wyładować całkowicie swojej energii. Długo się potem ładuję. I mam wrażenie (pewnie niesłusznie), że tylko ja tak mam ;p

Twoja ulubiona książka/film/muzyka?

Książka to zdecydowanie Biegnąca z wilkami! Lubię też książki Agnieszki Maciąg, głównie "Miłość. Ścieżki do wolności". Film...hmm... "Peaceful warrior", "Szczęściarz", "Jedz, módl się, kochaj" Muzyka baaardzo różnie, zależy od nastroju 😉 Lubię delikatne południowe brzmienia, czasem radosne kubańskie rytmy, czasem wybieram takich artystów, którzy mają mądre, wzruszające teksty np Shataqs.

Jakie otoczenie przyrody najbardziej lubisz (góry/morze/las/łąka/inne)?

Wszystko co jest naturą! W każdy miejscu można czerpać inną energię. Nie mam jednego ulubionego. Natomiast ostatnio, głównie latem bardzo ciągnie mnie do żywiołu wody. Na sesji chciałabym, żeby ten element się pojawił w jakiejś formie.

Dlaczego chciałabyś zrobić sobie kobiecą sesję zdjęciową?

Bardzo chciałabym, upamiętnić to kim jestem teraz. Jestem w ważnym punkcie swojej życiowej wędrówki. Chciałabym, aby na zdjęciach było widać prawdziwą mnie, naturalną, ze szczerym uśmiechem, delikatnością, wrażliwością, lekką kontemplacją i wyciszeniem, które czuję w sobie po ostatnich trudnych przeżyciach.

Czy masz jakieś doświadczenie przed obiektywem? Jak Twoje odczucia?

W liceum i na studiach pozowałam znajomym, którzy zajmowali się również fotografią. Nie krępował mnie nigdy obiektyw, ale bardzo nie lubiłam sztywnych, pozowanych zdjęć, nadmiernego upiększania na potrzeby koncepcji i zdjęcia. Brakowało mi w tym naturalności i autentyczności. Kilka lat temu sama robiłam sobie serię autoportretów, również w ważnym dla siebie okresie.

Czym dla Ciebie jest kobiecość?

Jest miłością do życia, czułością i uważnością. To dla mnie miękkość i tworzenie, kreatywność, taka dzikość serca. Wewnętrzna moc, prawda, które mają w sobie delikatność. Brak potrzeby udawania, że jest się "bardziej". To po prostu bycie i czucie życia w pełni.

Co sądzisz o rozwoju duchowym np. rytuałach codzienności, medytacjach, poszukiwaniach siebie w wyższym wymiarze?

Jest on ważną częścią mojego życia od wielu lat. Pozwala na powrót do samej siebie, zakotwiczenie się w sobie w spokoju i bezpieczeństwie. Dzięki niemu wiem, że nie ma przypadków w życiu, wszystko wydrza się zgodnie z wyższym planem, wolę mu zaufać i dać się prowadzić.

KROK 2

INSPIRACJE DO SESJI

KROK 3

POSŁUCHAJ SIEBIE

Podaruj sobie czas, w którym celebrujesz swoją kobiecość. Możesz poddać się opiece żywiołu wody podczas relaksującej kąpieli. Możesz usiąść w naturze i podarować sobie głębokie i bardzo powolne oddechy, dziękując żywiołowi Powietrza. Możesz w długiej sukni lub spódnicy odbyć spacer gołymi stopami po porannej łące pełnej kropli rosy, prosząc żywioł Ziemi o uziemienie. Możesz zanurzyć spojrzenie w cichej medytacji, obserwując płomień świecy, karmiąc się energią żywiołu Ognia. Możesz spojrzeć w niebo i podziękować Akaszy za swoje życie, za doświadczanie człowieczeństwa i cudownego kobiecego istnienia.


KROK 4

PRZEWODNICTWO BOGINI

Atena reprezentuje wewnętrzną mądrość, którą każda z nas ma. Atena mówi do Ciebie: “Ty wiesz co masz robić. Zaufaj tylko twojej duchowej mądrości i nie zwlekaj z podejmowaniem właściwych działań. To jest twój czas!”

Atena chciałaby Ci również powiedzieć: “Bardzo się cieszę, że mogę Ci towarzyszyć. Będę Cię wspierała i przypominała Ci, że masz zasoby duchowej mądrości, które pozwolą Ci podjąć najlepsze dla Ciebie decyzje. Mogę Cię też zapewnić, że sytuacja, o której myślisz jest już praktycznie rozwiązana. Świat stoi przed Tobą otworem. Możesz skorzystać z mądrości Wszechświata – wystarczy, że uspokoisz swój umysł. Nie martw się i nie pielęgnuj niepokoju. Poddaj się miłości! Obserwuj swoje uczucia. Jeśli chcesz możesz poprosić mnie, bym dała ci sygnał/znak na potwierdzenie, że postępujesz w najlepszy dla Ciebie sposób. Najważniejsza jest jednak twoja wiara, że wiesz co robić i że twoje decyzje są zgodne z twoją drogą.”

Wskazówki Ateny: nie zwlekaj, nie oddawaj swojej mocy innym, zaufaj swojej intuicji, nie krytykuj siebie, bądź dla siebie czuła, zwróć uwagę na to co do ciebie przypływa – jeśli jakiś pomysł nie daje ci spokoju wprowadź go w czyn.

Atena to grecka bogini. Jest silna i mądra. Opiekuje się i chroni tych, którzy ją wezwą. Jej symbole to biała sowa i czarne gołębie. Atena jest wojowniczką, ale używa ona zdrowego rozsądku a nie broni. To również patronka twórczych projektów.

KROK 5

FOTOGRAFIE, KTÓRE INSPIRUJĄ

„Która karta jest metaforycznie twoim portretem i dlaczego tak czujesz?”

kobieta
ksieżyc
czerwone dymy

"W głębi"

Ten tryptyk to pokazanie dwóch stron mnie tworzących całość. Jednej cielesnej, pełnej ruchu, zmiennej i płynnej kobiety, która poprzez taniec, bliski kontakt ze swoim ciałem odnajduje akceptację siebie, zadowolenie z siebie i swojej cielesności, dzikość i wolność. I to jest obszar, który pozwala mi rozkwitać. Drugiej równie prawdziwej i intensywnej – ze skłonnością do refleksji, bycia w ciszy i bardzo wrażliwej. Czasami nieśmiałej i szukającej w sobie odwagi do wychodzenia do ludzi i nawiązywania spontanicznych relacji. Jednak właśnie ta druga strona pozwala mi tworzyć.

KROK 6

TWOJE ZDJĘCIE PROFILOWE

Do zgadania w środę. Poodkrywamy skarby schowane za twoim zdjęciem profilowym.

Zdjęcie pod tytułem: "JESTEM".

Zdjęcie profilowe jest dla mnie ważne, ponieważ czuję, że pokazuje ono, że nie chcę w żaden sposób być ukryta, anonimowa. Potrafię podpisać się tym jaka jestem i stawiam na autentyczność. I to też jest mój progres, ponieważ wcześniej moje zdjęcia profilowe pokazywały Agnieszkę “schowaną”, która nie bardzo chciała się pokazywać z lęku przed tym, żeby ktoś się nie dostał się do tego wrażliwego serca.

3-4 lata temu poczułam, że “nie!”, że ja chcę być całkowicie prawdziwa i wtedy zaczęłam publikować bardzo szczere zdjęcia, ze spontanicznym uśmiechem i widoczną radością. To był mój przełom, który wydarzył się dzięki terapii powięziowej, którą przeszłam. To był czas transformacji, a ja czułam jakby ktoś ze mnie zdjął starą skórę, jak z węża i zaczęłam dostrzegać wszystko co jest pod spodem. Wtedy zostawiłam wszystko co wydawało mi się oczywiste i co wydawało mi się, że chcę, a poszłam tam, gdzie czułam całą sobą, że moje serce tego potrzebuje.

Nie potrafię zmienić tego zdjęcia, bo tak bardzo je lubię. Tak wygląda szczęśliwa Agnieszka! Gdy na nie patrzę to widzę szczęśliwe dziecko, uwolnioną, małą dziewczynkę, która odkrywa świat, bawi się, skacze po falach, cieszy się, że wiatr jej targa włosy. Czuję w tym zdjęciu mnóstwo życia. Na tym zdjęciu jestem absolutnie prawdziwa i bez żadnej maski, pozy, uchwycona w tu i teraz.

Na zdjęciu jestem na wakacjach, pierwszy raz od 6 lat nad polskim morzem. Był pochmurny, zimny dzień, ale czułam wdzięczność i radość, czułam w sobie życie. Biegałam po plaży, śmiałam się i goniłam z falami. Byłam z rodziną na takim rodzinnym wyjeździe, a zdjęcie zrobiła mi mama. Ja od zawsze miałam trudną relację z mamą i to nie była bliska, przyjacielska, otwarta relacja. Do mamy było mi zawsze najdalej z całej rodziny. A jednak to ona zrobiła mi to zdjęcie i tak mocno mnie uchwyciła. Zapewne dlatego, że wie jaka jestem i wiem, że byłam zawsze bardzo kochana przez moją mamę i jestem nadal, dużo rzeczy robi ona z troski o mnie i chce dla mnie jak najlepiej, tylko nie zawsze potrafiła to okazywać w taki sposób i takim językiem miłości jakim ja operuję. To dopiero zrozumiałam po latach, powoli to sobie wybaczam i otwieram się na to jaka ona jest. Teraz już wiem, że to zdjęcie jest takie ważne bo przypomina mi ono mamę. Ten moment kiedy zobaczyłam ją, że stoi z aparatem skierowanym w moją stronę.

To zdjęcie przywołuje błogość, lekkość, beztroskę, głód życia i miłość. To zdjęcie na tamten czas było ostatnim radosnym i pełnym życia zdjęciem przed tym, jak weszłam w bardzo toksyczną relację.

To zdjęcie przez dwa lata było moją pozytywną kotwicą i wracałam do niego, gdy czułam, że “zgubiłam” siebie i że coś we mnie zgasło. To zdjęcie ilustruje takie wartości, jak wolność, pasja, miłość i przestrzeń, a także wrażliwość i miękkość, którą mniej odczuwam na tym zdjęciu, ale przez te dwa lata od powstania zdjęcia widzę ich w sobie więcej. Więcej kobiety, która bawi się ze swoją dziewczynką w środku.

Widzę na tym zdjęciu moje silne strony: autentyczność i prawdę, a dziś pierwszy raz poczułam, że też i miłość mamy do mnie i to że pragnie mnie widzieć szczęśliwą.

To zdjęcie kryje w sobie również moje pragnienie wolności i tańca z życiem, pragnienie bycia przyjętą, taką jaka jestem naprawdę.

Bardzo ważny i unikatowy element tego zdjęcia to morze za moimi plecami, które jest dla mnie symbolem życia w obecnej chwili – jedno przypływa, drugie odchodzi.

Dziś czuję, że jestem dziewczyną zakochaną w życiu, swobodną i szczęśliwą, że może być sobą i żyć w zgodzie z własnym sercem. Wiem, że mogę dziś odkryć w tym siłę i czuję, że ta dziewczyna dalej jest we mnie, dojrzalsza i mądrzejsza poprzez nowe doświadczenia. Czuję tez siłę miłości i wdzięczności. To mój moment przejścia i głębokiego połączenia się z energią kobiety, tej dzikiej, mądrej, dbającej o swoje granice i potrzeby.

KROK 7

MODLITWA KU ULECZENIU MATCZYNEJ RANY

Zalecane: wypowiedzieć każdego dnia 10 razy.

Moje serce jest pełne miłości i zrozumienia dla mojej mamy.

Serce mojej mamy jest pełne miłości i zrozumienia dla mnie.

KROK 8

TERAPEUTYCZNA KOBIECA SESJA ZDJĘCIOWA

"W POSZUKIWANIU BOGINI"

Kochana oto małe podsumowanie pakietu, który otrzymujesz:

Chciałam Ci również zaproponować możliwość dobrania dodatkowych ujęć, jeśli poczujesz taką chęć podczas asystowanego wyboru zdjęć. Każde kolejne, piękne zdjęcie wraz z autorską obróbką, retuszem i dodatkową odbitką to inwestycja 100 zł.

Scroll to Top